Відкриті електронні аукціони та їх особливості

Торги, що проводяться в системі Прозорро.Продажі, являються відкритими та доступними для усіх. Хід торгів є автоматичним, тому ніякого стороннього впливу на нього бути не може. Всі активи знаходяться на кожному акредитованому торгівельному майданчику. Умови участі в торгах є прозорими та рівними для усіх учасників.

В цій системі акредитовано близько 50 електронних торгівельних платформ, які надають консультаційні та інформаційні послуги. Саме торгівельні майданчики забезпечують взаємодію продавців та покупців. Лоти, що виставляються на одному з майданчиків, автоматично відображаються і на інших, так як всі торгівельні платформі під’єднані до єдиної бази даних Прозорро.

Продавати активи в цій системі мають право державні та комунальні підприємства, державні фонди, органи місцевого самоуправління, тощо. Також тут можуть виставляти своє майно і приватні підприємства (на комерційних торгах). В якості учасника аукціону може виступати фізична чи юридична особа.

Усі потенційні покупці повинні спочатку зареєструватися на сайті будь-якого акредитованого торгівельного майданчику. Обирати його варто, опираючись на якість послуг та зручність інтерфейсу. Найпопулярнішою на даний час торгівельною платформою в Україні є Українська універсальна біржа (УУБ). Дізнатися про те, як саме на ній проводяться аукціони з продажу деревини, можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-kupt-dub-kruglyak-v-ivano-frankivsku-na-prozorrosale/.

Для пошуку потрібного лоту на сайті торгівельної біржі можна скористатися спеціальним пошуковим фільтром, в якому потрібно лише задати необхідні параметри лоту. Якщо у користувача виникнуть труднощі з пошуком цікавого лоту, то він може в будь-який час звернутися до менеджерів торгівельного майданчику, які допоможуть знайти необхідний товар. Також кваліфіковані працівники біржі надають професійні консультаційні послуги щодо організації торгів та участі в них.

Завдяки тому, що дані про усіх учасників аукціону є закритими до закінчення торгів, ніхто не може знати, хто саме зробив ставку. Ця інформація відкриється лише після оголошення переможця, який буде обраний системою на основі порівняння зроблених ставок. Переможе той, хто запропонує найвищу ціну. Такий аукціон називається англійським. Але є також і голландські аукціони, де вартість лоту поступово знижується, поки його не куплять.