Ринок електроенергії в Україні розвиток і регулювання

Відкриття ринку електроенергії в Україні не змогло повністю вирішити проблему справедливого ціноутворення на енергоресурси через численні обмеження, але створило умови для появи самостійних гравців.

Наступним кроком став розвиток реального конкурентного середовища, в якому на формування ціни впливає співвідношення попиту і пропозицій. Забезпечити необхідне для розвитку українського ринку електроенергії конкурентне середовище дозволило створення Української енергетичної біржі (УЕБ).

Вагомий внесок у розвиток ринку електроенергії внесла Асоціація біржових майданчиків, ознайомитися з діяльністю якої можна на офіційному  сайті aeaep.com.ua. Українська енергетична біржа, що надала гравцям українського ринку електроенергії можливості і інструменти для проведення торгових операцій на якісно високому рівні. є одним з членів Асоціації біржових майданчиків.

Регулювання ринку електроенергії

Український ринок електроенергії потребує постійного регулювання, що призводить до необхідності внесення змін до діючих правил. Зокрема, нещодавно були внесені зміни в Регламент організації та проведення електронного аукціону. Правила були змінені після того, як аукціонний комітет 4 лютого доручив УЕБ обмежити кількість лотів, які при проведенні аукціонів покупці можуть об’єднувати в пакети.

У Регламент організації та проведення електронного аукціону були внесені зміни, згідно з якими Продавець може виставити в позиції для одночасного продажу кількість лотів, що не перевищує 50 і не є більше 20% від загальної кількості лотів.

Одним з напрямків діяльності Асоціації біржових майданчиків є своєчасне інформування учасників ринку про зміни щодо організації роботи ринків електроенергії.

Інформаційна діяльність Асоціації

Асоціація біржових і електронних майданчиків не тільки бере активну участь у створенні умов для ведення бізнесу на рівних правах для всіх учасників, але й надає актуальну інформацію щодо

  1. біржових котирувань;
  2. тендерів та аукціонів на «Прозорро»;
  3. графіки, схеми;
  4. аналітичні огляди по постачальникам електроенергії і т.д.

Українська енергетична біржа і Асоціація біржових майданчиків — джерела актуальної інформації з різних напрямків,  співпраця з якими дозволяють здійснювати прибуткові операції обом сторонам торгових процесів.