Продаж лісу на платформі ТБ «Українська енергетична біржа»

Щоб продати деревну за вигідною вартістю і швидко необхідно гарно орієнтуватися в работі системи Прозорро.Продажі та іі партнерів. Сюди можна віднести прозору і чесну платформу аукціонів ТБ «Українська енергетична біржа» https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/auktsion-lisu-v-elektronnij-sistemi-prozorroprodazhi/. Біржа допоможе реалізувати лісоматеріали за ринковою ціною в найкоротші строки.

Аукціон деревини в системі Прозорро.Продажі

Продаж і купівля деревини за допомогою системи Prozorro.Sale є найперспективнішим і відомим методом, що гарантує для всіх учасників процесу рівні умови.

У минулому робота по реалізації лісоматеріалів здійснювалася, в більшій частині, за прямими договорами, що біло сприятливою умовою для сірих схем, корупції, хабарів. З цієї причини цього організації страждали від збитковості, іноді взагалі ставали банкрутами. Така ситуація була вигідна тільки нечесним чиновникам, які клали хабара собі в кишеню. Сьогодні ж за рахунок прозорих аукціонів виручені гроші йдуть не на збагачення окремих осіб, а до державного бюджету.

Владою України в 2019 була прийнята постанова № 1178, яка зобов’язала великі підприємства з лісозаготівлі реалізовувати 25% від місячної заготовки за допомогою системи Prozorro.Sale. Саме введення нової системи є початком для боротьби зі сірими схемами і корупцією в області лісництва. Дана постанова набрала чинності в лютому 2020 року.

З системою Prozorro.Sale працює багато платформ, зокрема, Торгова біржа «Українська енергетична біржа». Антикорупційну систему створили спільними зусиллями НБУ, Мінекономіки, волонтери, активісти та громадські організації.

Раніше система ж мала позитивний досвід здачі в оренду державної комунальної нерухомості, транспорту, землі, корисних копалин. Ґрунтуючись на цьому влада України вирішила приєднати до системи сферу лісництва. Нововведення дозволили лісгоспам заробити 30,2 млн. Грн за 9 місяців роботи. Загальна прибутковість проекту за 4 роки склала 30 млрд. грн.

Щоб стати учасником системи Prozorro.Sale необхідно зареєструватися на сайті sale.ueex.com.ua. При виникненні питань є можливість поспілкуватися з консультантом, для цього потрібно зателефонувати на номер (044) 337-77-65. Також для клієнтів ТБ УЕБ доступна розсилка актуальної інформації про торги по електронній пошті після підписки.